1 sene önce
1 sene önce

Tarkan 13 yıldır imar izni istiyor

13 yıldırizni alamayan Tarkan, birdaha şansını zorlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı toplantılarında görüştüğüdosyaları arasında, Tarkan’ın dosyası da yer aldı.

İBB’den daha önce 5istediğiiznini alamayan Tarkan, şansını altıncıdenedi. 8 Şubat 2019 tarihinde İBB’ye başvuran Tarkan’ındosyası Meclis gündemine yaklaşık 11 ay sonra gelebildi.

TARKAN 6’INCI KEZ ZORLAYACAK

Tarkan ve ablası Handan Menekşe’nin sahibi olduğu HİTT Müzik Prodüksiyon Tanıtım Turizm San. ve Dış Tic. Ltd. Şirketi, 2007 yılında Bayrampaşa Cevatpaşa Mahallesi’nde bir arazi satın aldı. Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nin kuzeyinde ve cadde kenarında bulunan 5 bin 283 metrekarelik arazinin imarını değiştirmek için daha önce 5İBB’ye başvuruda bulunuldu. Akaryakıt istasyonu ve otel yapmak için yapılan başvurular daha önce belediye tarafından reddedilen Tarkan, altıncıbaşvurusunu tekrarladı.

Sıradaki Haberi Oku  Elazığda şehit babasının yaptığı kamyonet

TEKLİF GERİ ÇEKİLDİ

İBB Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, söz konusu teklifigörmedi ve bu şekilde raporunu hazırlayarak Meclis’e sundu. Ancak rapor, oylama sırası geldiğinde İmar Komisyonu tarafındançekildi. Dosyanın nedençekildiğine ilişkin Meclis’e bir açıklama yapılmazken, Tarkan’ın şirketi tarafından belediyenin kabul edebileceği yeni bir teklifin sunulmuş olabileceği belirtiliyor.

TARKAN DAHA ÇOK İSTİYOR

Tarkan, 5 bin 283 metrekare olan arazininplanlarında bin 720 metrekaresinin çocuk bahçesi, bin 150 metrekaresinin yol alanı olarak ayrıldığını,değişiklikler ile terk oranının yüzde 81’e çıktığını, kendisine 980 metrekare kaldığını iddia ederek, mağduriyetinin giderilmesini istemişti. Söz konusu arazinin 2 bin 686 metrekarelik kısmına ticaret alanı hakkı olanizin verilmesini talep etmişti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.