Sağlık

Türk kozmetik markası dünyaca ünlü markayı satın aldı

Son yıllarda oluşturduğu başarılı kozmetik ürünleriyle adından sıkça söz ettiren Uraw Kozmetik, tüm dünyadagösteren kozmetik markası Lifecell’i satın alarak tüm dünyada yankı uyandıran bir başarıya imza attı.

Ülkemiz adına gurur verici bir gelişme

Kozmetik dünyasında büyük yankı uyandıran bu olay, ülkemiz için de oldukça gurur verici oldu. Çünkü ilkbir Türk markası dünyaca ünlü yabancı bir markayı satın alıyor ve dünya kozmetik pazarında oldukça ses getiriyordu.

Uraw kozmetik’in hızlı yükselişi sürüyor

Henüz 2 senelik bir Türk markası olan,ve başarılı ürün portföyü, yüksek Ar-Ge yatırımlarıyla pazarda önemli yer edinen, ünlülerin de kullandığı Mavi Serum, Prime Color, Forte şampuan gibi inovasyon ürünlerinin mimari Uraw Kozmetik bu hızlı yükselişine LifeCell’i de ekleyerek gücüne güç kattı.

Sıradaki Haberi Oku  Malatyada ruhsatsız dişçi muayenehanesine operasyon

LifeCell markası “Bu teklifiçeviremezdik”

Dünyaca ünlü kozmetik markası Lifecell yaşlanma karşıtı serum, göz altı kremi, kırışıklık losyonu, ağız bakım vebakım gibi başarılı ve pahalı ürünleriyle biliniyor. Milyon dolarlık piyasa değeri ile 72 ülkedegösteren oldukça önemli bir markaydı. LifeCell markası satış kararı almalarındaki sebebin Uraw Kozmetik firmasından gelen teklifinçevrilemeyecek birolduğunu dile getirdiler.

Uraw Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şerifoğlu

“LifeCell”i çok daha güçlü yapacağız”

LifeCell markasının değerli bir marka olduğunu biliyoruz, uzun yıllardır takibimizde olan bir markaydı. Ürün gamı ve pazarlama konusunda eksiklikleri olduğunu biliyoruz. Ar-Ge bütçelerini artırıp, ürün gamını zenginleştirip çok daha güçlü hale getireceğiz.

“Uraw ve LifeCell artık iki kardeş marka”

Sıradaki Haberi Oku  İngilterede erkek olarak tanıtıp tacizde bulunan sapık

Aslında buradaki amaç markayı satın almaktan çok LifeCell laboratuvarlarını almaktı. Asıl amacımız onlardaki teknolojiyi kullanmaktı. Sonrasındaki görüşmelerimizden iş markayı satın almaya geldi.

Artık iki kardeş marka olarak Uraw ve LifeCell bu önemli laboratuvar ve Ar-Ge merkezlerinde üretilecek, geliştirilecek ve çok daha etkili ürünlerle tüm dünyaya hizmet edeceklerdir.

Uraw Kozmetik’e iş dünyasındanmesajları

Uraw Kozmetik’in böylesine güçlü bir dünya markasını satın almasından dolayı Türk iş dünyası da Uraw’amesajlarını iletirken budavranışın çok önemli bir başarı olduğunu söyleyerek Uraw Kozmetik’e ve ülkemize hayırlı olmasını dileklerini ilettiler.

Dış basında büyük yankı uyandırdı

Kozmetik dünyasının yanı sırahaberlerinde de yankı uyandıran budış dünya basınında da oldukça geniş yer buldu. Amerika, İngiltere, Norveç, Almanya ve Fransa gazetelerisayfalarında bu habere değindi. Haberlerinde “Kozmetik sektöründe büyük bir gelişme” başlığıyla yer verdiler.

Sıradaki Haberi Oku  Türkler Geliyor klibine rekor ilgi

Uraw Kozmetik “Büyük bir adım attık”

Ülkesinde yakaladığı başarıyıdışında da sürdürmeye karar vermiş Uraw Kozmetik tüm Türk üreticilerin de hayali olan, “Bir Türk markasını Dünya markası haline getirme” amacında hızla ilerlemektedir. Bu amaç doğrultusunda LifeCell markasını satın almak attığımız büyük bir adımdır. Türkiye’yi temsil ederek global markalarla yarışmak ve bu yarışta önemli başarılar yakalayarak ülkemizin adını daha yukarılara taşımak en büyük gayemizdir.