Sağlık

Ukraynada kumarhaneler 11 yıl sonra yeniden açılıyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin teklifinin ardından hazırlanılan ve bugün parlamentoda kabul edilentasarısı, kumarhanelerin yalnızca otellerin içinde açılmasınaverilmesini öngörüyor.

Yeni yasanın yürürlüğe girmesi halinde, ülkede kumar salonlarının 500 metrekareden büyük 5 yıldızlı otellerin içinde açılmasınaverilecek.

5 YILDIZLI OTELLERDE AÇILACAK

Yasa, sanal kumar ve internet üzerinden bahis oynatan sitelerin ise özel bir sertifika almasını ve UA (Ukrayna) bağlantılıadlarıyla kayıtlı olmalarınıhale getiriyor. Devlet başkanının imzasıylanihai olarak onaylanırsa, kumarhaneler 5 yıldızlı otellerde açılabilecek. En az 3 yıldızı olan otellerde ise kumar otomatları yerleştirilmesineverilecek.

KUMAR OYNAMA YAŞI 21’E ÇIKIYOR

İnternet üzerinden poker turnuvaları düzenlemesiyle ilgili de yeni yasal düzenlemeler getirilecek. Yasal kumar oynama yaşı ise 18’den 21’e çıkartılıyor.

2009’DA YASAKLANMIŞTI

Ukrayna’da Devlet Başkanı Zelenski’nin talimatıyla geçen aralık ayında ülke genelinde yüzlercedışı kumarhaneye baskın düzenlenmişti. Ukrayna’da kumarhaneler 2009 yılında yasaklanmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan, Ahmet Vanlıoğlunun cenaze törenine katıldı