Sağlık

Uludağdaki otellerde doluluk oranı yüzde 100e ulaştı

Uludağ’da, yılbaşından önce kar yağması, tatilcileri sevindirdi.

Uludağ’a çıkmak isteyenler, teleferik önünde uzun kuyruklar oluştururken,seyretmek isteyenler de telesiyejlerde bekledi. Oteller bölgesinde, yerli ve yabancı tatilciler kayak ve snowboard yapıp, kar topu oynadı.

KAR KALINLIĞI 78 SANTİMETREYE ULAŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, dağda en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10, en yüksek hava sıcaklığı sıfırın altında 3olarak belirlendi. Oteller Bölgesi’ndeki kar kalınlığı 78 santimetreye ulaşırken, önümüzdeki günlerde Uludağ’dakar yağışı bekleniyor.

OTELLERİN DOLULUK ORANI YÜZDE 100’E ULAŞTI

Karın yağmasıylaotellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaştığını belirten bir otel yöneticisi Harbi Türk, “2020 yılına karla girdik. En büyük sevindiricibu. Yılbaşının öncesinde kar yağması bütün Uludağ’ı sevindirdi. Yılbaşı sonrasında 45-50 gün doluluğumuz var. Hafta sonları ve sömestre tatilinde doluyuz. Pistlerde kar durumu da yüksek. Bu kar kalınlığı ocak ve şubat ayını çıkarır. Herkes gelip Uludağ’da kar keyfini çıkarabilir.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Libyada ateşkes tek taraflı sona erdi

“BİZLER İÇİN İYİ BİR FIRSAT”

Uludağ’dageçirmenin kendisi için iyi bir fırsat olduğunu belirten Barış Eroğlu, “Uludağ güzel. Geçen hafta da gelmiştim. Ohava biraz daha soğuktu. Şuiyi. Hafta sonu tatilini değerlendirmek için güzel bir fırsat. Uludağ çok kalabalık. Buikinci gelişim. Değişik bir duygu. Herkes denemeli.” dedi. EşiyleilkUludağ’a çıktıklarını dile getiren Emrah Akgün de, “20 yıldır Bursa’da yaşıyorum. Gelmek bugüne nasipmiş. Eşimi de alıp Uludağ’a geldim. İnsanlar işeverip, monoton hayattan çıkıp kendine de değer vermeli. Herkesi Bursa’ya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.