1 sene önce
1 sene önce

Uzungöl’de kaçak yapı sahipleri bina yıkıyor

Karadeniz’in gözde turizm merkezlerinden Uzungöl’de, ‘İmar Barışı’na aykırı 112 kaçak yapıdan 95’i için yıkım, 17’si için de tıraşlanması kararı alındı.

Ekipler, bu yapılarla ilgili alınan kararı uygulamak için 23 Aralık 2019’da harekete geçerek kaçak yapıların yıkımına başladı.

YIKIMLAR SÜRÜYOR

Hava muhalefeti nedeniyle ekiplerinverdiği yıkım çalışmalarına, bugün de devam edildi. Ekipler, geniş güvenlik önlemleri altında iş makineleri eşliğinde yıkım çalışmalarını sürdürdü.

‘TIRAŞLAMA’ ÇALIŞMASI BAŞLATTILAR

Bölgede ‘tıraşlama’ (kat eksiltme) kararı alınan 17 yapı sahiplerinden bazıları ise binalarındakalan dairelere yıkım ekiplerininvereceği endişesiyle, kendi imkânlarıyla boşalttıkları yapılarının üst katlarında yıkım çalışması başlattı.

“KENDİMİZ YIKMAYA BAŞLADIK”

Evlerinde kendi imkanlarıyla kat eksiltme çalışması başlattıklarını anlatan Naile Çiçek, “Evlerimizi boşalttık. Kendimiz yıkmaya başladık. Çünkü yıkım ekibi geldiğimalımızı mülkümüzü düşünmüyor. Her şeyi yıkıyorlar. Biz o yüzden yıkım ekibine bırakmadık işi. Kendi imkanlarımızla tuttuğumuz işçilerle,evlerimizi yıkıyoruz. Buraları borçlarla yapmıştık, her tuğlasında her karesinde emeğimiz var. Şimdi kendi ellerimizle yıkmak çokoluyoryapacak bir şey yok. Kış ayı geldi. Havalar soğuk. Herkes perişan oldu. Zamanında buradaolsaydı, bu şekilde olmazdı. Kış geldi, soğuk, bu kadar kişinin vebali nasıl ödenecek?” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Kaza öncesi kulenin pilotu uyardığı ortaya çıktı

“KENDİ ELLERİMİZLE YIKIYORUZ”

Yapı sahiplerinden Fatma Çiçek de “Evlerimizi boşalttık. Bütün mobilyalarımızı oraya buraya tıktık. Evimizi yıkmaya hazırlandık. Kendi ellerimizle yıkıyoruz evlerimizi. Yıkım ekipleri geldiğievlerimizi paldır küldür yıkıyorlar. İçindeki mobilyalarımızı önemsemiyorlar. Bizim binamızda kat eksiltmesi yapılacak. Gelen ekip diğer katlara davermesin diye kendimiz adam tuttuk, evlerimizi yıkıyoruz. Yapılacak bir şey yok.” diye konuştu.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Toplamda 95 kaçak yapının yıkılacağı bölgede yıkımların yakın sürede tamamlanacağı öğrenildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.