1 sene önce
1 sene önce

Vanda çığ felaketi: Can kaybı 39a yükseldi

Van’ın Bahçesaray ilçesinde 5 kişinin öldüğü çığ felaketinin ardından başlatılan kurtarma çalışmalarını yürüten ekibin üzerine de çığ düştü.

Dün saat 12.00 sıralarında meydana gelensonrası kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalarda 60’dankişi sağ kurtarıldı. 33 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Akşam saatlerindeverilen kurtarma çalışmalarına bu sabah yeniden başlandı.

BİR KİŞİNİN DAHA CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bölgede öncetaraması yapan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri, daha sonra dedektör köpeklerle bölgede arama çalışması yürüttü. Kurtarma ekipleri bir kişinin cansız bedenine daha ulaştı.

Böylece ilk çığ felaketindeki 5 kişiyletoplam can kaybı sayısı 39’a yükseldi.

75 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Hastaneye kaldırılan 75 yaralının tedavilerine ise devam ediliyor. Konuya ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan Kanada Başbakanıyla telefonda görüştü

Koca, “Şutoplam hastanelerimize yaralı olarak gelen hasta sayısı 75 kişi oldu. Bu 75 kişiden, hastanemizde yatarak tedavisi yapılan 47 hastamızı ziyaret etmiş olduk. Bu 47 hastamızdan ise yoğun bakım şartlarında takip edilen 6 hastamız söz konusu. Yoğun bakım şartlarında takip edilen hiçbir hastamızındurumuya da ağır değil. Bir hastamızla ilgili ameliyat planlanmakta, onun dışındaolarak bütün hastalarımız içindurumlarının iyi olduğunu, herhangi ağır vebir hastamızın olmadığını özellikleetmek istiyorum.” dedi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.