Sağlık

Yunanistan Başkonsolosluğuna siyah çelenk bıraktılar

Spread the love

Aralarında eskifutbolcu Tanju Çolak ve eski manken-oyuncu Şenol İpek’in de bulunduğu “Milli Beka Hareketi” üyesi bir grup, Türk Bayrağı’nın yırtılmasını protesto amacıyla 18.00’da basın açıklaması yaparak, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüneçelenk bıraktı.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin çelenk koymadan önce yaptığı konuşmada, şunları söyledi:“Yunanistan’daki sözde milletvekili, aziz Türk Bayrağımızı, şanlı İslam’ınkalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağımızı yırttığından dolayı buçelengi buraya koyuyoruz. Bizlere azı dişlerini gösteren bu hadsizlerin dişlerini sökeriz. Ellerini uzatanların ellerini kırarız.”

Eski manken-oyuncu Şenol İpek ise, “Bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin yanında olacağız. Nasıl her gün polisimizin, askerimizin yanındaysak, bugün birlik, bir olma günümüz. Bayrağımızın yanındayız,derdimiz bu. Kimsenin bayrağına müdahale etmiyoruz, kimsenin mülküne müdahale etmiyoruz. Ama ola ki; hepimizin dedesinin kanı olan bubayrağa bir kişi elini sürmeye kalkarsa işte oişler değişecektir” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Cenk Erenden Pınar Altuğa etek yorumu

TEK KİŞİLİK EYLEM YAPMAK İSTEDİ

Milli Beka Hareketi üyesi grubun eylemi öncesi, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne gelen bir kişi, Türk Bayrağı’nı konsolosluk binasına doğru tutarak protesto eylemi yapmak istedi. Konsolosluk önünde geniş güvenlik önlemipolis, eylemciyi engelleyerek uzaklaştırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu