2 sene önce
2 sene önce

Bahçeli’nin Yeni Parti Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni parti kurulması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli yeni parti kurma çabasının ülkemizde boşa bir çaba olacağını ve siyasette yeni bir arayışın başarısız olacağını söyledi. MHP’nin çalışmalarını 50 yılı aşkın süredir aynı inanç ve aynı çaba ile sürdürdüğünü belirtti.

Partinin demokratik olan her hamleye ve milli iradeyi benimseyen her fikre saygı duyduğunu belirtti. MHP’nin Türkiye’nin çıkarlarını koruma kararlılığından hiçbir zaman vazgeçmediğini de bildirdi. Bugüne kadar hiçbir gayri meşru hamlede veya darbede boyun eğmeyerek ülke çıkarları neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket ettiklerini de bildirdi.

Milli Beka Her Şeyin Üzerindedir

Yaptığı açıklamada milletin bekasının her şeyin üzerinde olduğunu bildiren Bahçeli ülke çıkarlarına karşıt davranışları olanların er ya da geç bedelini ödeyeceğini söyledi.  Darbelerin ve demokrasi dışı eylemlerin etkilerinin ülkemizde hala hissedildiğini belirten bahçeli 12 Eylül darbesini örnek olarak gösterdi. Demokratik olarak on yıllarca geri gitmemize neden olan darbenin halen etkilerinin sürdüğünü bildirdi.

Sıradaki Haberi Oku  weight loss menopause diet pills the lemonade 14 day weight loss diet pills Do Water Pills Make U Lose Weight

Bahçeli konuşmasında terörle mücadeleden de bahsetti. Terörle mücadele sonuç verdikçe ülkenin daha ileri taşınacağını belirtti. Özellikle PKK ve HDP’nin kaçacak yerinin kalmayacağı ve ülkeye ihanetlerinin bedelini ödeyeceklerinin altını çizdi. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna acilen girerek milli güvenliği sağlaması gerektiğini savunan Bahçeli ABD ile olan ilişkileri de eleştirdi. Diğer devletlerin Türkiye’nin dostu olmadığını ve milli beka mücadelesinde devlete ve hükümete tam destek sağladıklarını da belirtti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.