Spor

Engelli raporu vermeyen doktora bıçaklı saldırı

Mustafa A., Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde engelli raporu alabilmek için üniversitenin Sağlık Kurulu Heyeti’ne başvurdu.

Yapılan başvuru sonucu heyet, Mustafa A.’nın yüzde 30 derecede engelli olduğuna karar verdi.

DOKTORU TEHDİT ETTİ

Mustafa A., engelli maaşı alabilmek için kendisine verilen rapordaki derecenin yüzde 40’a çıkarılmasını istedi. Talebi kabul edilmeyen Mustafa A., hastaneyegelerek Sağlık Kurulu Heyeti doktorlarından birini tehdit etti.

Mustafa A. tehdit ettiği doktorlaSağlık Kurulu Heyeti Başkanı ve Başhekim Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Kayhan’ın bulunduğu başhekimlik katına çıktı. Dr. Kayhan’ın odasınagiren Mustafa A., üzerindeki bıçağı çıkardı.

ORADA BULUNANLAR ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Saldırgan,sırasında odada bulunan kişiler tarafından etkisiz hale getirildi. Mustafa A.’nın bıçağı doktora değil kendisinevermek için yanında getirdiğini söylediği öğrenildi. Saldırganın psikolojik rahatsızlıkları olduğu belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  WhatsApp, çok yakında kullanıcılara reklam gösterecek

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Mustafa A., ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Mustafa A.’nın olayda kullanmaya çalıştığı bıçak da polis tarafındanolarak alındı.