2 sene önce
2 sene önce

Filenin Sultanları Avrupa İkincisi

2019 Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın final maçı dün Ankara’da oynandı. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Sırbistan’ın rakibi Filenin Sultanları oldu. Voleybol takımımız rakibine 3-2 yenilerek Voleybol şampiyonasının ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı. Avrupa şampiyonası tarihinde ikinci kez final maçı oynayan takımımız geçtiğimiz karşılaşmada da gümüş madalya kazanmıştı.

İlk sete Sırbistan başladı. Çekişmeli geçen mücadelenin ardından Filenin Sultanları ilk seti 1-0 önde tamamladı. Ardından Sırbistan 25-21 ile kazanarak eşitliği yakaladı. Üçüncü sette Sırbistan bir galibiyet daha alarak 2-1 öne geçti. Dördüncü sette takımımız oyunu bırakmadı ve 2-2 beraberliği yakaladı. Altın sete kadar devam eden mücadelede takımımız sete iyi başlamasına rağmen yaptığı hatalar ile sayı kaybetmeye devam etti ve seti 15-13 kaybetti. Rakip takım Sırbistan 2019 Kadınlar Voleybol Şampiyonası birinciliğini kazandı. Takımımız ise ikincilik koltuğuna oturarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Sıradaki Haberi Oku  Bağdatta hava saldırısında 6 kişi öldü

Milli Voleybol Takımımız Kimdir

A Milli Voleybol takımımız kadrosu çok başarılı oyunculardan oluşmaktadır. Bu oyunculardan her biri önemli takımlarda aktif olarak oynamaktadır. Takımımızda bulunan pasörler; Naz Aydemir Akyol, Cansu Özbay (VakıfBank), Ezgi Dilik (Eczacıbaşı VitrA), Buse Ünal (Nilüfer Bld.), Elif Şahin (Karayolları)

Takımın Smaçörleri; Hande Baladın (Galatasaray), Meryem Boz (Galatasaray), Meliha İsmailoğlu (Eczacıbaşı VitrA), Fatma Yıldırım (Fenerbahçe Opet), Ebrar Karakurt (VakıfBank), Neriman Özsoy (Toyota Queensesis), Şeyma Ercan (THY), Melis Durul (Çanakkale Bld.), Gözde Yılmaz (Eczacıbaşı VitrA), Hümay Topaloğlu (Beşiktaş), Cansu Çetin (Galatasaray)

Takımın orta oyuncuları; Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet), Beyza Arıcı (Eczacıbaşı VitrA), Zehra Güneş (VakıfBank), Kübra Akman (VakıfBank), Yasemin Güveli (Karayolları), Aslı Kalaç (Galatasaray), Ayçin Akyol (Karayolları)

Sıradaki Haberi Oku  Antalyada polis, okullar çevresinde kuş uçurtmuyor

Takımın liberoları;  Gizem Örge Güner (VakıfBank), Şebnem Simge Aköz (Eczacıbaşı VitrA), Aylin Sarıoğlu (Nilüfer Bld.)

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.