1 sene önce
1 sene önce

İsrailde kadın ve çocukları köle yapan haham yakalandı

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Kudüs’ün Geula Mahallesi’nde üç binadan oluşan bir komplekste çok sayıda kadın ve çocuğun “kölelik şartları” altında alıkonulduğu yönünde ihbar alındı.

50 KADIN VE BİRÇOK ÇOCUĞA KÖLE MUAMELESİ

Yaklaşık 2 ay yürütülensoruşturmanın ardından söz konusu komplekse İsrail polisince düzenlenen baskında 50 kadın ile sayıları belirtilmeyen, yaşları 5 ile 11 arasında değişen çok sayıda çocuk kurtarıldı.

ÇEVREDEN İZOLE EDİLMİŞ, KREŞİ OLAN KOMPLEKS

Çevreyle izole edilen ve kreşi dahi bulunan söz konusu komplekstenolduğu belirtilen 60 yaşındaki bir haham ile ona yardım eden 8 kadın gözaltına alındı.

CİNSEL İSTİSMAR VE İŞKENCE

Kimliği açıklanmayan hahamın kurtarılan kadınları çeşitli şekillerde cezalandırdığı, kazandıkları paralara da el koyduğu belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  Denizli’de 30 adrese fuhuş baskını

İsrail basını kurtarılan kadınların cinsel istimara maruz kaldığından şüphelenildiğini, bazı kadınların ise “cehennemin nasıl olduğunu öğrenmeleri” için ellerini ateşe tutmaya zorlandığını yazdı.

Haberlerde ayrıca, polisin kurtarılan çocukların da söz konusu haham tarafından istismar edilip edilmediğini soruşturduğu aktarıldı.

İsrail polisi gözaltına alınan haham ile ona yardım ettiği belirlenen 8 kadının sorgularının ardından mahkemeye sevk edileceğini kaydetti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.