Spor

SpaceX, roketi havada patlattığı acil durum testini tamamadı

Gelecekte gerçekleşecekgörevlerinde astronotların yolculuk edeceği Crew Dragon kapsülü’nün acil kaçış testi, kötü hava koşulları nedeniyle pazar gününe ertelenmişti. Şirket, dünsaatle 10.30’da Florida’nın Cape Canaveral Uzay Üssü’nden testi başarıyla gerçekleştirdi.

ROKET HAVADA BİLEREK PATLATILDI

Dragon kargo mekiğiylefırlatılan Falcon 9 roketi, astronotların acil durumlarda roketten ayrılmasını sağlayacak sistemin test edilmesi için bilerek havada patlatıldı.

Patlatılmadanönce tehlikeyi algılayan Dragon kapsülü, başarılı bir şekilde roketten ayrılarak  Atlantik Okyanusu’nda daha önce belirlenen bölgeye düştü.

SON BÜYÜK TEST TAMAMLANMIŞ OLDU

Yaklaşıkbir yıldır astronotlu uçuşlara başlayabilmek için birçok önemli testi başarıyla sonuçlandıran SpaceX, böylece ‘acilkaçış testi’  olarak adlandırılanbüyük testi de başarıyla tamamlamış oldu.

SpaceX, astronotlu uçuşların nebaşlayacağını henüz açıklamazken, söz konusu uçuşlara yılın ilk yarısında başlanması bekleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  Pariste itfaiye ile polisin çatışması

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji