Spor

Tekirdağda öğrencilere ücretsiz yemek veren esnaf

Tekirdağ Eskicami Ortacami Mahallesi’ndeki lokantasında kokoreç, sucuk ekmek, tavuk ve köfte satışı yapan Efkan Kılıç, iş yerinin tabelasına “Bu soğuk kış günlerinde durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize kapımız heraçıktır. Öğrenciler Çarşı ve Değirmenaltı şubemizde ücretsizyiyebilir.” yazdırdı.

Bu davranışıyla vatandaşların ve esnafın takdirini toplayan Kılıç, yaptığı açıklamada, yıllardır şehit ailelerine ücretsizverdiğini söyledi.

“ÜLKEMİZDE KİMSE AÇLIKTAN ÖLMEZ”

Öğrenciler için de ücretsizikramı yapmaya başladığını belirten Kılıç, özellikle kış günlerinde ihtiyaç sahibi herkese kapılarını açtığınıederek, “Biz güçlü bir ülkeyiz. Ülkemizde kimse açlıktan ölmez. Ben zaten 10 yıldır dükkanımda şehit ailelerine ücretsizveriyorum. Öğrenci kardeşlerimiz de aç kalsın istemem. Öğrencilik hali, durumu olmayan öğrencilerimiz oluyor. İhtiyacı olan öğrencilerimiz istediklerigelip burada ve Değirmenaltı’ndaki şubemizde ücretsizyiyebilir. Paylaşmayı bileceğiz. Paylaşmak güzeldir her zaman.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Fransada koronavirüs vakası 5e yükseldi

GÖREN MEMNUN KALIYOR

Vatandaşlardan Gülsüm Akan da Kılıç’ın bu davranışını çok güzel bulduğunu belirterek, “Çok güzel düşünülmüş. Maddi durumu kötü olan öğrenciler oluyor. Bunu ben de yaşadım. Bu, utanılacak birdeğil. Diğer esnafların da bu durumu örnek olması lazım.” diye konuştu.