1 sene önce
1 sene önce

Apple, Google ve Amazon, akıllı evler için güçlerini birleştirdi

Evlerini akıllı hale getirmek isteyen birçok insan,zaman bazı sorunlar yaşayabiliyor. Hangi akıllı sistemlerin birbirleriyleiçinde çalıştığı veya hangi akıllı telefon ve hoparlörün akıllı evlerle uyumlu olduğu, bazenkarışıklığınaolabiliyor.

Bu karışıklığa birvermek isteyen Apple, Google ve Amazon gibi büyük şirketler, akıllı evlerdebir standart oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

UYUMLULUK İÇİN TEK BİR STANDART OLACAK

Dev teknoloji şirketleri,  akıllı evlerde IP bazında iletişim içinbir standart oluşturacak ve cihazların birbirleriyle daha fazlaiçinde çalışması sağlanacak. Buayrıca geliştiricilerin yeni ürünler üzerinde çalışmasını kolaylaştıracak.

Akıllı evler içinbir standart devreye girdiğinde ise kullanıcılar, herhangi bir akıllı ürün satın alırkensorunu yaşamayacak.

Apple, Google ve Amazon gibi şirketlerin üzerinde çalıştığı yeni iletişim protokolünün özellikleri yıl sonuna doğru belli olacak. Daha sonra ise piyasaya bu standardaakıllıcihazları sürülecek.

Sıradaki Haberi Oku  Aleyna Tilki havalimanında olay çıkardı

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.