Teknoloji

Apple, yan çevirdiği Mac Proyı 4 bin TL farkla satışa çıkardı

ABD’li teknoloji devi Apple, WWDC 2019 konferansında yeni Mac Pro modelini tanıtmış ve ürünün rendeye benzemesi nedeniyle oldukça eleştirilmişti. Her ne kadar tasarımı eleştirilse de yeni Mac Pro, içerisinde bulunan güçlü parçalar sayesinde uzmanlardan tam not almayı başardı.

Apple, yeni Mac Pro modelini geçtiğimiz ay ülkemizde satışa çıkarmıştı. Kule tipi ve raf tipi olmak üzere iki farklı tasarıma sahip olan Mac Pro’nun, kule tipi modelinin başlangıç fiyatı 43 bin TL olarak açıklanmıştı.

KASAYI YAN ÇEVİRMEK 4 BİN TL

Apple,  yeni Mac Pro’nunyatırılmış hali raf tipi kasa modelini ise 4 bin TL farkla 47 bin TL’den satışa çıkardı.

Kule tipi kasaya sahip Mac Pro ile raf tipi Mac Pro arasında özellik olarak hiçbirbulunmuyor. Aradaki 4 bin TL’likise yalnızca kasanın duruşundan kaynaklanıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Evsiz adamın köpeğini elinden aldılar

MAC PRO ÖZELLİKLERİ

3.5 GHz 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 4.0 GHz’e kadar Turbo Boost32 GB (4×8 GB) DDR4 ECC RAM8 GB GDDR5 belleğe sahip Radeon Pro 580X grafik kartı256 GB SSD depolamaAyaklı paslanmaz çelik muhafazaMagic Mouse 2Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard – Türkçe Q Klavye

TAM SİSTEM FİYATI: 430 BİN 797 TL

Apple, Mac Pro’nın ürün yükseltme sayfasındahemen her parçayı özelleştirip ürününüzü geliştirebiliyorsunuz. Bütün parçaları en yüksek seviyede seçtiğinizde ise Mac Pro’nun fiyatı 430bin 797 TL‘ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatı verip ürünü satın aldığınızda ise aşağıdaki özelliklere sahip oluyorsunuz.

2.5 GHz 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 4.4 GHz’e kadar Turbo Boost1.5 TB (12×128 GB) DDR4 ECC RAMHer biri 2×32 GB HBM2 belleğe sahip ikiRadeon Pro Vega II Duo grafik kartı4 TB SSD depolamaApple Afterburner kartTekerlekli paslanmaz çelik muhafazaMagic Mouse 2 + Magic Trackpad 2Final Cut Pro XLogic Pro XSayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard – Türkçe Q Klavye

Sıradaki Haberi Oku  Taksim Dayının yeğenleri, video çekimi için para istedi

 

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek, güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji