Boru hattı Isıtma Sistemi Hakkında Bilgiler

Endüstriyel kurumların en çok tercih ettiği ısıtıcı sistemler arasında yer alan elektrikli kablo ısıtıcıları, yüzde yüz verimlilik sağlayan yapılarıyla her geçen gün daha fazla ilgiyle karşılanır. Klasik sistemlere verimliliği yüksek boru hattı ısıtma sistemlerinin en önemli özellikleri, boruların donmasını ve içerisindeki maddelerin akışkanlığını bozulmasını önlemektir. Ayrıca ölçüm cihazlarının da donmasını önler ve böylece üretim planlarının yanlış hesaplanmasının önüne geçilir. Birçok açıdan fayda sağlayan ısıtıcı cihazların kolay kurulumu sayesinde tercih edilebilirliğinin arttığını söylememiz gerekir.

Sıcak su ve buharlı sistemler

Elektrikli kablo ısıtıcı ürünleri yaygınlaşırken daha önceleri kullanılan buharlı  sistemler, hem uygulamanın zorluğu hem de maliyetleri nedeniyle firmalara zorluk yaşatan sistemler arasında yer almıştır. Bu sistemlerin çok soğuk dönemlerde işlevsiz kalması da firma üretimin bozulmasına ve proses veya ölçüm cihazlarının bozulmasına neden olmaktadır. Isıtıcı kablo sistemlerinin gelişmeye başlamasıyla birlikte eski usul sistemler artık kullanılmayacak veya tercih edilmeyecek duruma gelmiştir.

Sıradaki Haberi Oku  Jandarmayı tehdit eden kişiyle ilgili MHPden açıklama

Yeni nesil ısıtıcı ürünlerinin bakım maliyetleri olmaması da bir avantaj yaratır. Buharlı sistemlerde yaşanılan korozyon nedeniyle belirli dönemler bakımlarının yapılması gerektiğini söylemek gerekir. Ayrıca da sistemin verimliliğinin düşme tehlikesi nedeniyle sürekli kontrol edilmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir. Isıtıcı kablo sisteminde ise böyle bir ihtiyaca gerek görülmez. Sistem, uzun süre yüksek verimlilik çalışır ve bakım gerektirmez. Otomat sistemine girilecek ısı ayarından sonra sistem boruları ilgili ısıya getirir ve ardından kapanarak, sadece ısının korunmasını sağlayacak şekilde çalışır. boru içerisindeki maddenin akışkanlığını kaybetmesini engeller ve akışkan maddenin transferi kolayca sağlanabilir.

Boru hattı ısıtma firması: Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992’de kurulan ve endüstriyel anlamda ısıtıcı kablo birimleri, makine ve teçhizatlarını imal eden mühendislik markasıdır. Yeni nesil mühendislik tekniklerini kullanarak geliştirdiği ısıtıcı kablo sistemleri, özellikle çok soğuk bölgelerdeki endüstriyel kurumların yaşadıkları sorunlara bile çözüm üretebilecek verimliliğe sahiptir. İzleme birimleriyle birlikte sunulan ısıtıcı sistemleri, en iyi malzemeler seçilerek imal edilir ve bu sayede uzun süreli kullanıma uygun  ısıtıcı ekipman ve birimleri ortaya çıkarılır. Çetin şartlara dayanıklı sistemler hızlıca monte edilebilir ve hemen kullanıma hazır hale gelir.

Sıradaki Haberi Oku  Tesla Model 3 araçlarda fiyat düşürdü
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.