Teknoloji

Düziçi Belediyesinden yeni uygulama; ayak bastı parası

Osmaniye’de Düziçi Belediyesi’nin meclis toplantısında, ilçeye giriş çıkış yapan araçlardan işgaliye parası adı altındatoplanmasına karar verildi.

AYAK BASTI PARASI

Alınan meclis kararına göre ilçeye giren tırlardan 25 TL , kamyondan 20 TL, 50 NC Transit türü araçlardan 15 TL, Doblo türü araçlardan (hafif ticari araç) 10 TL, taksi türü araçlardan ise 5 TL toplanmasına karar verildi.

Alınan karar gereği şehir merkezi girişine zabıtanoktası oluşturuldu.

Meclis kararında alınan karara yönelik ilçeye giriş yapan araçlardan araç türüne göre makbuz karşılığında işgaliye parası toplanmaya başlandı.

”YAKIŞMAYAN BİR UYGULAMA OLMUŞ”

Şoförlerden ise bu uygulamaya tepki geldi. Bir ilaç firması temsilcisi olduğunu belirten sürücü, ilçeye girişte 15 TLödediğini belirterek “Yakışmayan bir uygulama olmuş. Ben yıllardır Düziçi’ne gelip giderim. İlkböyle bir uygulama ile karşılaştım. İlaç dağıtımı yapıyorum. Düziçi’ne hizmet ediyoruzböyle birile karşılaşıyoruz. Yakışmıyor umarım bu yanlıştan dönerler.” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Dünyanın en büyük radyo teleskobu çalışmaya başladı

Bir esnaf ise “Belediyenin yaptığı bu uygulamayı yanlış buluyorum. Biz küçük esnafız. Zaten yakıt paramızçıkıyor. Bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz.” dedi.

Düziçi Belediyesi ilçeye giren araçlardan ayak bastı parası alıyor