Genel, Teknoloji

E-Devlet’te Neler Yapılacağını Öğreten Site

 E devlet son dönemlerde kamu kurumlarına kolay bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. https://www.tredevlet.com/ linkinde ise edevlet uygulamasında yapılacak işlemlerin içeriği sunuluyor. Siteye girerek e-devlet’te işlem yapmayı, bilgi edinmeyi, araştırma yapmayı öğrenebilirsiniz. Adli sicil kaydı sorgulama, vukuatlı nüfus kaydı alma, mahkeme dava dosyası sorgulama, adıma tescilli araç sorgulama gibi işlemlerin nasıl yapıldığını sitede bulabilirsiniz.

 E-Devlet’te İşlem Nasıl Yapılıyor?

 Sağlık bakanlığı, Maliye bakanlığı, Sgk gibi onlarca kuruma yer veren e devlet platformunu kullanmanın içeriğini siteden öğrenebilirsiniz. Öğrenim belgesi almanız gerekiyor ve bu işi online olarak nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. 4c hizmet dökümü, banka hesap bilgileri sorgulama, aile hekimi sorgulama ve edinmek istediğiniz tüm bilgileri sitede bulabilirsiniz. E-devlet uygulamasında nasıl işlem yapıldığını, hangi konularda bilgi edinilebildiğini, hangi evrakların alındığını ve kamu kurumlarına online başvuru yapmanın içeriğini sitede bulabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Muğlada 10 ilde aranan şahıs yakalandı

 E-Devlet Platformunu Kullanmanın Yöntemleri

 E-devlet’e nasıl giriş yapacağınız ve bu platformdan neleri öğrenebileceğiniz hakkında siteden bilgi edinebilirsiniz. Kurumlara gitmek zorunda kalmadan hizmet almak için siteye ulaşabilirsiniz.