2 sene önce
2 sene önce

Kurutma Makinesi Ön Gösterge Lambası Işıkları Yanmıyor

Kurutma makinesi teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte artık modern toplum yaşantısı içerisinde çok daha dinamik ve çok daha etkin bir şekilde kendisine yer bulmaya başladı. Dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde kullanılan ve çamaşırları kolayca kurutmaya yarımcı olan kurutma makinelerinin ön gösterge paneli sayesinde, tüm fonksiyonlarını ve işlemlerini yönetebilmek ve takip edebilmek mümkün oluyor. Kurutma makinesi ön gösterge lambaları sayesinde kurutma makinesinin durumunu anlık olarak takip edebilme şansına sahip olunabiliyor. Eğer kurutma makinesi ön gösterge lambaları yanmıyor şeklinde bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız, mutlaka bu soruna dikkat ederek, gerekli olan onarım müdahalelerinin yapılmasının sağlanması gerekmektedir. Bu tip sorunlar için 7/24 Bulgurlu Arçelik Servisimerkezi hizmetlerinden destek alınabilir.

Sıradaki Haberi Oku  Dünya genelinde 25 milyon kişi işini kaybedebilir

Kurutma Makinesi Ön Gösterge Lambaları Neden Yanmaz?

Kurutma makinelerinde işlem seçimlerinizi, işlem ve durum takibini pratik şekilde yapabilmenize yardımcı olan ön gösterge lambalarının yanmaması, bunu sağlayamamanıza neden olur. Bu durumda kurutma makinesinin kullanımını sürdürmeye devam etmek, çok ciddi güvenlik risklerinin söz konusu olmasına neden olur. Böyle bir durumda mutlak suret ile en kısa süre içerisinde kurutma makinesinin ön gösterge panellerinin neden yanmadığının tespit edilmesi gerekmektedir. Kurutma makinesinin gösterge paneli ışıklarının yanmaması durumunda öncelikle kurutma makinesinin çalışıp, çalışmadığına bakmalısınız. Eğer makine çalışmıyor ise makineniz elektrik alamıyor veya elektronik devre kartı başta olmak üzere çeşitli teknik parçalarında arıza söz konusu olabilir. Bu olasılıkta çok ciddi bir arızaya işaret edeceğinden müdahalelerin uzman Örnek Mahallesi Arçelik Servisiteknikerlerince yapılması gerekir.

Sıradaki Haberi Oku  Manisada kaza yapıp kaçmak isterken yayaya çarptı

Kurutma Makinesi Ön Gösterge Lambası Yanmaması Sorunu Nasıl Giderilir?

Kurutma makinenizin ön paneldeki ışıkları yanmıyorsa makinenizin çalışıp, çalışmadığını kontrol edin. Eğer makineniz çalışmıyor ise bağlı olduğu prizde elektrik olup, olmadığını kontrol edin. Burada elektrik akımı mevcut ise profesyonel Göztepe Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerleri tarafından makinenin elektronik devre kartı, motoru ve akım taşıyan kabloları kontrol edilmelidir. Hangi parçada arıza mevcut ise yenisiyle değişimi yapılarak, çözüm sağlanabilir. Bununla birlikte kurutma makinesinin ön panelindeki gösterge ışıklarının arızalanması, akım taşıyan kablolarında sorun meydana gelmesi ve ön kontrol paneli tuşlarının arızalanması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda yapılabilecek tek onarım müdahaleleri, sadece makinenin arızalı olduğu belirlenen bu parça veya parçalarının yerinden çıkartılarak, yenilerinin yerine takılması gerekir.

Sıradaki Haberi Oku  Ekvadorda korona şüphesiyle uçağın inişi engellendi
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.