Teknoloji

Meral Akşener, hedefine Erdoğanı aldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’dekitoplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

LİBYA MESELESİ

“- Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir dedik. Dinletemedik. Devlet işlerinden anlamamakla itham edildi.

– 8 Ocak’ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan’ın dostu Putin, iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan, Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri, bir gün ABD’den ertesi gün Rusya’dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor.

– Gözü kulağı milletine kapalıçıkıp yerli veolmaktan bahsedebiliyor. Milletine sırtını dönmüş elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar. El iyisi bunlar.

– Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce insan ekmeğinden oluyor farkında mısın? Senin görevin başa kim gelirse gelsin, o ülke ile ilişkileri geliştirmek ticareti büyütmektir.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan ile Putinden Libya için ateşkes çağrısı

– 18 yıl geçti sen bu diplomasiyi neöğreneceksin, bu ergen sinirinden nekurtulacaksın?

– Türkiye,menfaatleri için her yere asker gönderebilir. Ben barış için asker gönderilmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum bunun diplomasiye karşı olmasındandır.

– ‘Ey darbeci sen kimsin’ diyerek, asker gönderilmez. Sanırsın bölge demokrasinin beşiği. O ülkenin iç işlerinden sana ne? Suriye ile kanlı bıçaklı, Amerikan şirketlerinin Suriye’de inşaat için 700 milyon dolar harcayacağını biliyor musun?

– Bölgemizdeki ülkelerin hepsini bize düşman ettiğinde, bize nesağlayacaksın?

– Kendi evlatlarına kıymayıp, milletin evladını ateşe atandande yerli de olmaz. Başka ülkelerin lafını dinleyenden yerli de olmazde olmaz.

KANAL İSTANBUL

– Bütün birikimleri ve uzmanlarıylabu inşaata karşıyken hangi sebepten bu kadar ısrarcısınız? Hayırdır Sayın Erdoğan. İlk günden bu yana milletin menfaatinehiçbir yatırıma karşı çıkmadık biz.

Sıradaki Haberi Oku  İtfaiyenin kahraman köpekleri

– Bizim için milletimizin çıkarları her şeyin ötesindedir. Kalkınma Politikaları Başkanlığımız projeyi inceledi. 36 kişilik bir ekip Kanal İstanbul projesini 4başlık altında analiz etti.

– Vardığımız sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız. Cumartesi günü İstanbul’da konunun tartışılacağı bir panel düzenliyoruz. Bazı sorular sorduk, cevaplarını aradık. Milletin bir ihtiyacını bu proje karşılıyor mu? Hayır. Sanayi üretimini artıracak bir destek veriyor mu? Hayır. Mal ve hizmet akışını artıracak mesafeyi kısaltacak bir proje mi? Hayır. Hazine’den gemi geçiş garantisi verecekler.

– O devasa inşaatın parası, bizlerin sırtına yıkılacak. Biz bu resmi daha önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gördük.

MALİYE BAKANI ALBAYRAK’A TEPKİ

– Nasıl ki çalışanlar emeklilikte yaşa takıldıysa gençlerimiz de damadının dahiyanepolitikalarına takıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Bilgisayar Bakım Hizmetleri

– Sorarım sana ekonominin hali ortadayken, gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok. Bu gençler Porsche ile gezmiyor. Bu gençler yatlarda, villalarda ve yüzme havuzlarında resim paylaşamıyor.

– Babasının annesinin biriktirdiği üç kuruştan harçlık almaktan mahçup olmuş bir gençlik var. Karınlarını doyurdun da onlar ben de evlenirim evlatlarımı büyütürüm demediler mi?

– Bu işin sorumlusu sizsiniz. Ayıptır ayıp.