1 sene önce
1 sene önce

Rum yazar: Türklerle mücadele edemeyiz

Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan arasında uzun süredir gerilimeolan, Doğu Akdeniz’de sondaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Uluslararası arenada her fırsattahakkında destek arayan, belli ölçüde de ABD, Almanya, İsrail, Mısır gibi ülkelerden destekRumlara, kendi gazetelerinden yerinde bir uyarı geldi.

“TÜRKİYE İLE ZITLAŞMAK ADAYI UÇURUMA ATMAKTIR”

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayın yapan Cyprus Mail gazetesinde bir yazı kalemeRumların ünlü gazetecilerinden Kristos Panayiotides, “Türkiye ile coğrafi, ekonomik, nüfus, askeri ve diğer bütün verilere bakıldığında mücadele etmemiz mümkün değildir. Gelinen aşamada, Türkiye ile zıtlaşma, bu yöndegütme adayı uçurumdan aşağıya atmakla eş anlamlı olur” ifadelerini kullandı.

“HAYALE KAPILMAYIN”

“Türkiye, bizim inandığımız canavar mı?” başlığıyla kaleme aldığı yazıda Panayiotides, “Türkiye’yi herhangi bir şekilde mağlup etmemiz veyaçekilmeye zorlamamızdışıdır. Bunun hayalini kuran vatanseverler biraleminde yaşamaktadırlar ve bundan uyandıklarında çok geç olacak. Bizim Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de hidrokarbon meselesinde önemli bir aktör olarak tanımamız gerekmektedir. Türkiye zaten bunu sağlamak için uğraşmaktadır” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Kağızmanda amcasını öldüren gencin görüntüleri

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.