Teknoloji

Yarış arabasıyla Gazzenin ilgi odağı oldu

Kendi imkanlarıylaettiği yarış arabasıyla, Gazze sahilinde gösteri yapan 40 yaşındaki Dabbe, Gazze’de seyircilerin beğenisini topluyor.

Dabbe, yarış arabasının Gazze’de nasıl karşılandığını veyarışı sporunun bölgede gelişmesi için nelere ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

GAZZE’DEKİ ÜÇ YARIŞ ARABASINDAN BİRİ

Dabbe, arabasının Gazze’de performans gösterisi yapabilecek seviyedeki üç yarış arabasından biri olduğunu belirtti. Çocukluğundan beri, uluslararasıyarışlarına katılma tutkusu olduğunu söyleyen Dabbe, yaptığı gösterilerle bu isteğini az da olsa yerine getirdiğini dile getirdi. Dabbe, “İsrail’in, yarış arabalarının Gazze’ye girişinevermesini bekleseydim, hayalim gerçekleşemeyecekti. Çünkü İsrail, bunu net gerekçeler öne sürmeyerek, güvenlik bahaneleriyle engelliyor.” dedi.

8 BİN DOLARA MAL OLDU

Arabayı üretmek için kullandığı parçaların 8 bin dolara mal olduğunueden Dabbe, bunları İsrail’dekifirmalardan temin ettiğini söyledi. Dabbe, arabanın 160gücünde olduğunu ve saatte 260 kilometre hız yapabildiğini aktardı.

Sıradaki Haberi Oku  İçişleri Bakanlığı yine dolandırıcılara karşı uyardı

ARABASINA RUHSAT ALAMIYOR

Dabbe, arabasının kendi üretimi olması vekoşulları taşımaması sebebiyle ilgili kurumlardanalamadığını belirtti. Ruhsat için arabanın tam teçhizatlı bir fabrikada üretilmesi gerektiğini söyleyen Dabbe, bunun için büyük maliyet ve çaba gerektiğini vurguladı. Dabbe, İsrail ablukası nedeniyle Gazze’deyarışı yapma imkanından yoksun olduğunuederek, girişiminin, gelecekte Gazze’de bu sporun yaygınlaşması için önemli bir adım olduğunun altını çizdi.