Teknoloji

Zülfü Livaneli, inşaatta şarkı söyleyen çocuğu buldu

Usta sanatçı Zülfü Livaneli, Twitter’da paylaştığı ve inşaatta Kürtçe şarkı söyleyen genci buldu.

“BU SES BAŞKA”

Sanatçı, Murat Akbaşlı adlı gencin inşaatta Kürtçe türkü söylerken çekilmiş görüntülerini Twitter’da “Böyle bir sesekolay rastlanmaz. Keşke bulabilsek de konserlerimesanatçı olaraketsem” notuyla paylaşmıştı.

MAHSUN İSTİYOR

Mahsun Kırmızıgül de Kürtçe söyleyen genci Twitter’da paylaştı ve “Zülfü abi, bu muhteşem sesin sahibini arıyor. Bu arkadaşı tanıyanlar bize ulaştırsınlar. Bende bu güzel sese aranjörlük yapacağım” dedi. Livaneli de yanıt olarak “Bulduk Mahsuncum. Vanlı. Elimizden geleni yapalım” dedi.

“İNŞAATTA ÇALIŞIYORUM”

Akbaşlı, “İnşaatta çalışıyordum. Bir gün inşaatın mimarı yanıma geldi. ‘Şarkı söyle, videoya çekeceğim, sana kaset yapalım’ dedi. Ben de şarkı söylemeyi sevdiğim için okudum. Valla ben de bu kadar yayılacağını bilmiyordum. Zaten haberim yoktu. Görünce ben de şaşırdım. Bu kadar yayılması tesadüf…” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Türk asıllı Rum vekilden Türkiye düşmanlığı

“DERTLER SÖYLETİYOR”

En çok kimleri dinlediği sorusunu ise “En çok Aşık Veysel’i seviyorum bir de Şakiro’yu” diyen Akbaşlı, “Birçok dertle karşılaştım. Ondan dolayı böyle okuyorum herhalde. Küçükken evimizin bir odası vardı. 12 kişi o odada kalırdık. Hayatın kendisi çok yorucu zaten. Yaşadığım sorunlar, dertler beni şarkı söylemeye itti” ifadelerini kullandı.